quotes-header

توصیفات بزرگان از بازار ارزهای دیجیتال

  • توصیفات و نقل قول
  • پند سرمایه‌گذاری

توصیفات و نقل قول

بیل گیتس – بنیانگذار مایکروسافت

من فکر می کنم این یک سفرهیجان انگیز اجباری است اما دولت ها می خواهند که بر حریم آن تسلط داشته باشند. بیت کوین هیجان انگیز است، زیرا نشان می دهد چقدر ساده و راحت است. بیت کوین بهتر از ارز‌های سنتی است، زیرا شما مجبور نیستید که به صورت فیزیکی آن را حمل کنید و البته، برای معاملات بزرگ، پول فیزیکی بسیار آزاردهنده خواهد بود.

اریک اشمیت – مدیر عامل سابق گوگل

پاسخ فنی درباره بیت کوین این است که بیت کوین یک ارز رمزنگاری شده موفق است. «بیت کوین» دستاوردی بزرگ در دنیای دیجیتال است که تاکنون اتفاق نیافتاده است.

میلتون فریدمن – برنده جایزه نوبل

معتقدم که اینترنت یکی از نیروهای اصلی در کاهش نقش دولت است. یکی از چیزهایی که در نظر گرفته نمی‌شود اما به زودی توسعه خواهد یافت، پول الکترونیکی قابل اعتماد است.

وارن بافت – سرمایه گذار مطرح

از آن دور بمانید. این یک سراب است. آنچه که قطعا به وقوع می‌پیوندد، یک پایان بد خواهد بود.

دن مورهد – مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری پَنترا کپیتال

ارزش این بازار حداقل ۴ تریلیون دلار خواهد بود و احتمال دارد تا ۴۰ تریلیون دلار نیز افزایش یابد ، بازاری که ۴۰۰ میلیارد دلار ارزش داشته باشد به دست فراموشی سپرده نخواهد شد و این اعداد کاملاً قابل دسترسی است ولی نه در مدت زمان کوتاه و باید به این بازار فرصت داد.

سردار کمال هادیان‌فر – رئیس پلیس فتای کشور

بیت‌کوین و سایر پول‌های مجازی هیچ عقبه‌ای ندارند و عمدتاً محصول سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا بوده که به‌دنبال بالا بردن تراز مالی خودشان هستند.

راجر ور – کارآفرین و سرمایه گذار

اگر به طور کلی به آزادی، اصل عدم تجاوز و یا آزادی اقتصادی توجه دارید، باید هرکاری برای اینکه از بیت کوین در زندگی روزمره خود بهره ببرید، انجام دهید.

محمدجواد آذری جهرمی – وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران

بیت کوین ( ارزهای دیجیتال ) آینده پرداخت کشور را متحول میکند و این موضوع در کشور تنها در مرحله مطالعات اولیه است.

پل کروگمن – برنده جایزه نوبل

بیت کوین شیطانی است.

کیم داتکام – کارآفرین

بیت کوین یک پیشرفت بسیار هیجان انگیز است و ممکن است به یک ارز جهانی ختم شود. من معتقدم در دهه آینده بیت کوین به حدی رشد می‌کند که به یکی از مهمترین راه های پرداخت و انتقال دارایی ها بدل شود.

ملانی سوآن – نویسنده

بیت کوین فقط نمونه‌ای از کاربردهای بلاک چین است. ارزهای دیجیتال تنها نمونه‌ای از فناوری های غیرمتمرکز است. و اکنون که اینترنت به حد کافی بزرگ و متنوع است، من معتقدم که ما لذت‌های بیشتری از فناوری های غیرمتمرکز و بلاک چین‌ها خواهیم چشید. به عقیده من شبکه های غیر متمرکز موج بعدی فناوری خواهند بود. بلاک چین این امکان را فراهم می‌کند تادستگاه های هوشمند ما، بهتر و سریعتر با یکدیگر صحبت کنند.

ناتالیا کسپرسکی – از بنیانگذاران لابراتوار کسپرسکی

بیت کوین پروژه‌ای از سوی سازمان‌های اطلاعاتی در آمریکا است و با هدف تأمین سریع بودجه برای آمریکا، و همچنین فعالیت‌های اطلاعاتی کانادا و انگلیس در کشورهای مختلف طراحی شده است. این فناوری درست مثل اینترنت، جی.پی.اس GPS و سامانه نرم افزاری تور TOR «خصوصی سازی شده است». در واقع، بیت کوین دلار دوم است. قیمت آن توسط صاحبان صرافی ها کنترل می‌شود.

رابرت شیلر – برنده نوبل اقتصاد

«حباب بیت کوین به معنای فرارسیدن زمان ترکیدن و از بین رفتن این ارز دیجیتالی نیست.»
«بیت کوین نمونه دیگری از رفتار مدگرایانه‌ انسان است؛ چراکه در حال حاضر خرید آن هزینه زیادی می‌طلبد.»
«فراتر از شایستگی تحلیل‌ اولیه آنها پیشروی کرده است که نشانگر وجود ردپاهایی جز جامعه دانشمندان علوم کامپیوتر در این بازار است.»

برایان کلی – تحلیلگر

«این بازار بسیار جدی است؛ وقتی می خواهید از رویدادهای سالهای اخیر بگویید بدون شک نمی توانید از تحولات بیت کوین چشم پوشی کنید. این بازار با توجه به حجم کل بالایی که دارد بارها در سخنرانی ها مورد توجه قرار گرفته است، هر چند که اخیرا با یک کاهش رشد مواجه بود. فعالان بازار نیمی از یک تریلیون دلار در اختیار دارند.»
« یک نکته درباره بیت کوین جالب است: این ارز به وضوح پذیرفته شده و بیشتر افراد دیگر درباره موجودیت آن به عنوان پول صحبت می کنند و نه سهام.»

ولادیمیر پوتین – رئیس جمهور روسیه

سیاستمداران و شهروندان ممکن است این سؤال در ذهنشان نقش بسته باشد که: چرا ما به همه این‌ها نیاز داریم؟ ما نفت، گاز، زغال سنگ و فلزات مختلف داریم … همه چیز! اما باید پیشرفت بیشتری داشته باشیم. این چیزی است که نیاز داریم.
عصر سنگ به دلیل کبود سنگ به پایان نرسید; بلکه آن دوران فقط به دلیل ظهور فناوری‌های جدید تمام شد. و اکنون فناوری‌های جدیدتری در جهان ظاهر می‌شوند. ما نباید از رقابت در این حوزه (بلاک چین) جا بمانیم.

کریستین لاگارد – رئیس صندوق بین‌المللی پول

بیت کوین فقط هدر رفت انرژی است.
در صورتی‌ که تولید بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگار با این روند پیش رود، مقدار انرژی برای تولید آنها معادل انرژی مورد نیاز یک کشور بزرگ مانند آرژانتین در سال خواهد بود

چارلی مانگر – معاون ارشد وارن بافت

یک عده روی چیزی به بی ارزشی سرمایه گذاری می کنند و عده ای دیگر دوست ندارند از قافله جا بمانند و جا پای آن ها می گذارند!

مارک زاکربرگ – مالک فیس‌بوک

ارزهای دیجیتال و بلاک چین می‌توانند قدرت را از سیستم‌های متمرکز گرفته و آنها را به نزد مردم بازگردانند. من علاقه بسیاری به تحقیقات گسترده‌تر و نگاهی عمیق‌تر به آنها و مطالعه نقاط ضعف و قوت و درنتیجه استفاده حداکثری از آنها دارم.

پیتر تیل – از بنیانگذاران پی‌پل

بیت کوین آغاز یک چیز فوق العاده است. یک ارز بدون نیاز به دولت، چیزی ضروری و اجتناب ناپذیر است. ما برای ایجاد اعتماد به نفس به زمان زیادی نیاز داریم.

ال گور – معاون سابق ریاست جمهوری آمریکا

به عقیده من این واقعیت که بیت کوین می‌تواند یک الگوریتم جایگزین برای اختیارات [دولت] باشد، بسیار عالی است. من از طرفداران بزرگ بیت کوین هستم.

جولین آسانژ – بنیانگذار ویکی لیکس

بیت کوین در واقع تعادل و هدف درستی دارد و به همین دلیل شروع به اوج گیری کرده است.

امیر تاکی – بازیساز و کارآفرین ایرانی – بریتانیایی

بیت کوین برای رسیدن به یک هدف بسیار مهم سیاسی و یک شبکه رایگان و بدون سانسور ایجاد شد که همه می توانند با دسترسی برابر در آن شریک باشند.

ریک فالکوینگ – ثروتمند سوئدی

بیت کوین همان کاری را با بانک‌ها خواهد کرد که ایمیل با صنعت پست انجام داد.

جان مینارد کینز - اقتصاددان قرن بیستم

هیچ ابزاری به اندازه‌ی به هرزگی کشیدن پول، زیرکانه‌تر و مطمئن‌تر برای واژگونی بنیادهای کوچک یک جامعه نیست. هرزگی پول، تمام نیروهای پنهان در قوانین اقتصادی را برای تخریب به کار می‌گیرد و این کار را به نحوی انجام خواهد داد که حتی یک نفر در یک میلیون نفر نمی‌تواند آن بیماری را تشخیص دهد.

آندریاس آنتونوپولوس - نویسنده حوزه‌ی ارزهای دیجیتال

پذیرش بیت کوین به عنوان ارز جهانی با سرعت پیوسته‌ای اتفاق نخواهد افتاد اما این ارز دیجیتال، در دوران بحران گزینه بهتری نسبت به ارزهای رایج (فیات) که توسط دولت‌های فاسد مورد سوءاستفاده قرار گرفته، محسوب می‌شود. با پیشرفت‌های در حال انجام، قرار است بیت کوین از سیستم‌های پرداخت موجود مانند ویزا و مسترکارت پیشی بگیرد. ما آمادگی این را داریم تا به ظرفیتی معادل ده هزار برابر ظرفیت آن‌ها دست یابیم.

هال فینی - دانشمند علوم کامپیوتر

هر روزی که سپری شود و بیت کوین به خاطر مسائل فنی یا قانونی متلاشی نشده باشد، اطلاعات جدیدی وارد بازار خواهد شد. این شانس بیت کوین را برای پیروزی نهایی و ثبت قیمت‌های بالاتر افزایش خواهد داد.

تمی کمپ - بنیان‌گذار شرکت استرانگ‌هولد

به نظرم در ۱۰ سال آینده موارد استفاده بیشتری در دنیای واقعی برای بلاک چین و ارزهای دیجیتال وجود خواهد داشت. این موارد استفاده «واضح‌تر از نوآوری» خواهند بود. می‌بینیم که در آینده چه اتفاقاتی رقم خواهد خورد.

ملتم دمیرورس - کارشناس استراتژی شرکت کوین‌شیرز

من در مورد برهه‌ای از زمان که قیمت‌ها همچنان پایین خواهند ماند، هیجان‌زده هستم چون خواهیم توانست بر سازندگی واقعی تمرکز کنیم. اکنون ما باید مقداری عقلانیت، عمل‌گرایی و مدیریت ریسک را به فضای دارایی دیجیتال اعمال کنیم.

فردریش فون هایک - اقتصاددان و فیلسوف سیاسی

عملا همهٔ دولتها در طول تاریخ از حق انحصاری چاپ پول برای کلاهبرداری کردن و چاپیدن مردم استفاده کرده اند.

جوزف موسکات - نخست وزیر جزیره مالت

رشد ارزهای دیجیتال می‌تواند کند شود اما نمیتواند متوقف شود. برخی از موسسه‌های مالی دارند به دقت این حقیقت را می‌پذیرند که سیستمی که در پشت پرده این تراکنش‌هاست، کارآمدتر و شفاف‌تر از انواع قدیمی آن است.

آنتون سیلوانوف - وزیر اقتصاد روسیه

به ‌راستی‌ که دولت می‌فهمد که ارزهای دیجیتال واقعی هستند و ممنوع کردن آن‌ها معنایی ندارد. ما باید برای این ارزها یک چارچوب قانونی تنظیم کنیم.

مکس کایزر - گویندهٔ تلویزیونی

بیت کوین ارز مقاومت است... اگر ساتوشی بیت کوین را ۱۰ سال زودتر معرفی کرده بود، حملات ۱۱ سپتامبر هیچ‌گاه اتفاق نمی‌افتاد !

ناوال راویکانت - مالک استارت‌آپ انجل لیست

دولتهای مرکزی و سیستم بانکداری کلاسیک جهان «غول آخر» بیت کوین هستند. اگر به شما وعده‌ای مانند «سریع پولدار شوید» دادند شک نکنید که دارند سعی می‌کنند تا از طریق شما پولدار شوند.

دنیل جفریز - نویسنده و آینده‌پژوه

حسابداری سه طرفه که پس از صنعت چاپ و اینترنت بزرگترین اختراع بشر طی ۵۰۰ سال اخیر است، توسط بلاک‌چین به واقعیت تبدیل شد در طی بیست سال آینده، پول نقد (اسکناس و سکه‌های فیزیکی) غیرقانونی خواهد بود.

چامات پالیهاپیتیا - یکی از مالکان باشگاه گلدن استیت

بیت کوین بسیار ویژه است، بسیار، بسیار و بسیار ویژه. من خودم هم در حساب شخصی‌ام بیت کوین دارم و روی آن سرمایه‌گذاری کرده‌ام.

بن برننکی - رئیس سابق سازمان فدرال رزرو ایالات متحده

ارزهای مجازی می‌توانند برای طولانی‌ مدت حضور خود را تضمین کنند به خصوص اگر بتوانند از روش‌های سریع‌تر، امن‌تر و بهینه‌تری برای پرداخت استفاده کنند.

ویتالیک بوترین - خالق اتریوم

درباره بیت کوین و اتریوم، به تفاوت بین چیزی مثل ماشین حساب جیبی و گوشی هوشمند فکر کنید. ماشین حساب جیبی فقط یک کار را انجام می‌دهد و همین یک را نیز خوب انجام می‌دهد. اگر شما یک گوشی هوشمند داشته باشید، پس شما یک ماشین حساب جیبی، پخش‌کننده موسیقی، مرورگر و خیلی چیزهای دیگر را هم به عنوان اپلیکیشن در گوشی خود دارید.

جک ما - موسس علی‌بابا

شاید بیت کوین در مقابل بانک پیروز باشد اما احتمال اینکه آن‌هم یک حباب باشد وجود دارد. برای بلاک چین، حباب بودن صدق نمیکند زیرا بلاک چین بیش از چیزی که مردم تصور می‌کنند توانایی تغییر جهان را دارد و راه‌حلی برای امنیت اطلاعات ارائه می‌دهد.

ایلان ماسک - مدیرعامل شرکت تسلا

روزی پول کاغذی کنار می‌رود و ارز دیجیتال بدون شک، در انتقال ارزش، به مراتب بهتر از پول های کاغذی عمل می کند
«بیت کوین نمونه دیگری از رفتار مدگرایانه‌ انسان است؛ چراکه در حال حاضر خرید آن هزینه زیادی می‌طلبد.»

دمیتری مدودف - نخست‌وزیر روسیه

روند نزولی بازار دلیلی برای فراموش کردن ارزهای دیجیتال نیست. این نیز به مانند هر پدیده اجتماعی دیگر در هر موسسه اقتصادی، هم جنبه‌های مثبت و هم جنبه‌های منفی دارد و ما باید به دقت نظاره‌گر باشیم که چه اتفاقی برای آن‌ها می‌افتد.

نیل فرگوسن - مورخ مشهور و متخصص تاریخ اقتصاد

با این وجود که پنج سال پیش بیت کوین را توهم میدانستم و فکر میکردم آینده‌ای ندارد، اما در اجلاس تجاری بازنگری مالی استرالیا نظر منفی خودم را پس گرفته و گفتم ارزهای دیجیتال اساسا طلای دیجیتال هستند و آینده‌ی روشنی منتظر آنهاست.

جیمی سانگ - محقق مشهور بیت کوین

بزرگ‌ترین چیزی که بیت کوین به ارمغان می‌آورد تمرکززدایی قدرت مالی است.

یوگنی کسپرسکی - مدیرعامل شرکت کسپرسکی

ارزهای دیجیتال تحلیل فوق‌العاده‌ای هستند، اما جهان برای آن‌ها هنوز آماده نیست.

اوا کایلی - عضو پارلمان اروپا

بلاک چین به دلیل ماهیتی که دارد، به هیچ حد و مرزی اهمیت نمی‌دهد. این فناوری توقف‌ناپذیر است.

لوک نوسک - موسس پی‌پال

بسیاری از مردم این را نمی‌‌دانند اما ماموریت اصلی پی‌پال هم ساخت یک ارز جهانی بود که از مداخله کارتل‌های فاسد بانکی و دولت‌هایی که ارزهای خود را بی‌ارزش می‌کردند، مستقل باشد.

دیوید وریک - توسعه دهنده راهبردی سیاکوین

بازی استخراج به شدت به نفع تولید کنندگان است. آن‌ها کنترل تولید و عرضه را در دست دارند و بیش از هر شخص دیگری از وضعیت فعلی این صنعت باخبر هستند. سودآوری یک ماینر به متغیر های زیادی بستگی دارد که سازنده بدون هیچ شفافیتی قادر به کنترل آن‌‌ها است.

ایوان گلدفاین - رئیس بانک مرکزی برزیل

بیت کوین یک دارایی مالی بدون تعادل است و مردم چون معتقد هستند که ارزشش بیشتر خواهد شد، اقدام به خرید آن می‌کنند. این یک حباب معمولی و یک طرح هرمی است.

نیک کارتر - نویسنده و تحلیلگر

سعی نکنید «بلاک چین» را تعریف کرده و یا مقرراتی برای آن وضع کنید. در نهایت در این کار شکست می‌خورید و دلیلش این است که عبارت «بلاک چین» آن قدر معنای گسترده‌ای یافته که تعریف آن ناممکن شده است. یک تعریف باید مشخص و سودمند باشد و درعین‌حال، کلی باشد که بتواند همه اجزا را در بر بگیرد.

مارک فیبر - سرمایه‌گذار مطرح سوئیسی

مشخص نیست که ابرهای نزولی بیت کوین درحال کنار رفتن باشند اما این ارز دیجیتال در سه ماه گذشته ۱۵ درصد رشد داشته و ممکن است به عنوان استاندارد انتقال پول انتخاب شود.

استیون نرایوف - کارآفرین فناوری و سرمایه‌گذار

چیزی که درباره اتریوم شاهدش هستیم، رشد نمایی پروژه‌های مرتبط با آن است. در حال حاضر میلیاردها دلار سرمایه در حال وارد شدن به اکوسیستم اتریوم بوده و شاید حتی این مقدار نسبت به سال گذشته ۱۰ برابر شود. این می‌تواند به راحتی ‌قیمت را تا پایان سال دو برابر یا حتی سه برابر کند.

جک دورسی – مدیرعامل توییتر

دنیا سرانجام به یک ارز واحد خواهد رسید و اینترنت نیز یک ارز را به رسمیت خواهد شناخت. به شخصه عقیده دارم که چنین ارزی بیت کوین خواهد بود. بیت کوین چیزی است که روی اینترنت متولد شد، روی اینترنت توسعه داده شد، روی اینترنت آزمایش شد؛ حالا جزئی از وجود اینترنت است. اگر به اینترنت به عنوان یک کشور، بازار و ملت فکر کنیم، نیاز به یک ارز برای آن حس می‌شود.

نیگل گرین - مدیر شرکت deVere

روند صعودی قیمت اتریوم توسط ۳ عامل اصلی ایجاد خواهد شد. اول از همه اینکه تعداد پلتفرم‌هایی که از اتریوم به عنوان ابزار معامله‌گری استفاده می‌کنند، روز به روز در حال افزایش است. دوم اینکه استفاده از قراردادهای هوشمند بیشتر می‌شود و سومین عامل آن به خاطر غیر متمرکزسازی در رایانش ابری خواهد بود.

آگوستین کارستنز - مدیر کل بانک تسویه حساب های بین المللی

یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) می تواند منجر به تسهیل جریان بانکی شود، امکان انتقال سریع تر وجه از بانک های تجاری به بانک مرکزی را برای مردم فراهم آورد و بدین ترتیب سیستم را بی ثبات سازد.

تیم دراپر - کارآفرین و سرمایه گذار بزرگ

نظر من را بخواهید ارز دیجیتال برای بهبود مشکلات عمده اقتصاد آرژانتین، از جمله کاهش ارزش پزو آرژانتین و همچنین فرار مغزها یک نیاز اساسی است که تغییرات کاملی را در نظام بانکداری، بازرگانی و سیستم‌های مالی به همراه خواهد داشت در نهایت می‌خواهم که یک صندوق سرمایه‌گذاری داشته باشم که در آن بیت کوین را بپذیرم و سرمایه بقیه را در قالب بیت کوین بپردازم و آن‌ها نیز به کارمندان و تامین‌کنندگان بیت کوین دهند.

مانیشا سینگ - دستیار وزیر خارجه آمریکا

فناوری بلاک چین در حال تبدیل شدن به یک پدیده‌ی جهانی است. بنابراین ضروری است که ما این فناوری فوق پیشرفته را بهتر درک کنیم زیرا در اقتصادمان به طور گسترده‌تری موردپذیرش قرار خواهد گرفت.

کامرون وینکلواس - ثروتمند بیت کوین

ارزهای دیجیتال نیاز به قانون‌گذاری ندارند، اما شرکت‌هایی که خدمات نگهداری ارز دیجیتال مانند بیت کوین را به مشتریان ارائه می‌دهند، باید برای جلوگیری از وقوع دوباره ام‌تی‌گاکس‌ها، کوادریگاها و موارد مشابه دیگر قانون‌گذاری شوند.

ماریا گابریل - رئیس اقتصاد دیجیتال اتحادیه اروپا

در اقتصاد امروز، زمان کمی برای ایجاد اعتماد مانند گذشته وجود دارد. برای مبارزه با سرطان، استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر و رهگیری اصالت کالاها، عوامل باید بتوانند بدون نیاز به ملاقات یکدیگر، به هم اعتماد کنند. چگونه می‌توانیم به این اعتماد برسیم؟ بله، با کمک بلاک چین.

ویکتور اسپراندو - معامله‌گر بازارهای مالی

کلید موفقیت هر معامله‌گری در انضباط و کنترل احساسات است. اگر هوش مهم‌ترین عامل بود قطعا افراد بیشتری از معاملات خود سود می‌بردند.

دیوید آر.جارزیک - مدیر نوآوری بلاک چین در کی‌پی‌ام‌جی

بلاک چین همانند صفحات گسترده‌ی قدرت یافته‌ای است که می‌تواند فعالیت‌های به خصوصی را خودکار سازد، از طرفی شفافیت، سرعت و اطمینان بهتری ایجاد کند و در نهایت منبع واحدی از اطلاعات تبادلی فراهم آورد.

اندرو یانگ - نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

من دید مثبتی در قبال ارزهای دیجیتال دارم و عقیده دارم باید به سرمایه‌گذاران، شرکت‌ها و اشخاص اجازه دهیم تا چشم‌انداز و روند حمایت از نوآوری و توسعه را ببینند. بلاک چین پتانسیل‌های وسیعی دارد.

ویلیام فیدر - ناشر و نویسنده‌ی آمریکایی

از جذابیت‌های بازار سهام این است که هر زمان کسی می‌فروشد، فرد دیگری در حال خرید است و جالب اینجاست که هر دو فکر می‌کنند کار درستی انجام می‌دهند!

جان مکافی - کارآفرین و حامی ارزهای دیجیتال

تمام طول زندگی‌ام مشغول دنبال کردن رد باهوش‌ترین افراد در جهان بودم که هویت خود را مخفی می‌کردند. پیدا کردن ساتوشی برای من هیچ کاری نداشت!

راب بوکر - معامله‌گر

وقتی که وارد بازارهای مالی شدم قبول کردم که فقط اقدامات خودم را کنترل کنم و هیچ کنترلی بر کل بازار ندارم.

راب کارتر - مدیر ارشد فدکس

مقادیر قابل توجهی از اطلاعات در بسته‌های بین‌المللی در جریان است. کاغذ کاری‌های زیادی مانند گواهی‌های هویتی و مدارک به خصوص کالا نیازمند گواهی هستند. این اطلاعات در قالب‌های دیجیتال و گاهی اشکال کاغذی منتقل می‌شود. همانطور که به سمت یک دنیای دیجیتال در حرکتیم، بلاک چین تمام این‌‌‌ها را در کنار هم قرار می‌دهد.

JP Koning - کاربر توییتر

وارن بافت راست می‌گوید، بیت‌کوین وسیله‌ای برای قماربازی است. اما سوال اصلی اینجاست؛ آیا شما می‌توانید روی یک وسیله قمار سیستم پرداختی بسازید؟ به طوری که همه از آن استفاده کنند نه فقط قماربازها و افراد حاشیه‌ای.

اریک فینمن - میلیونر جوان بیت کوین

بیت کوین نابود خواهد شد مگر اینکه: • مشکل سرعت حل شود • مشکل کارمزدهای تراکنش‌ حل شود • افراد بالا دست و قدرتمند دست از تفکرات قدیمی بردارند • استفاده از بیت‌کوین برای کاربران جدید آسان شود

فرانسیس پولیوت - مدیر عامل Bylls

در حساب کاربری توئیتر خود اظهار داشت: با در نظر گرفتن محدودیت عرضه‌ی بیت‌کوین، مالکیت یک بیت‌کوین، معادل مالکیت ۷۰۰ جریب زمین است (هر جریب معادل ۰٫۴ هکتار) زمین است. با در نظر گرفتن محدودیت عرضه‌ی بیت‌کوین، مالکیت یک بیت‌کوین، معادل مالکیت ۷۰۰ جریب زمین است. (هر جریب معادل ۰٫۴ هکتار)

پند سرمایه‌گذاری

تودور جونز - سرمایه‌گذار مطرح

من همیشه به جای اینکه به پول درآوردن فکر کنم به ضرر کردن فکر می‌کنم. روی پول درآوردن تمرکز نکنید، روی محافظت از چیزی که دارید تمرکز کنید.

جسی لیورمور - یکی از بزرگترین معامله‌گران تاریخ

کنترل احساسات مهمترین فاکتور معامله‌گری است. وقتی بازار بر وفق مرادت نیست، هرگز کنترل احساساتت را از دست نده. روی پیروزی‌هایت خیلی مغرور نشو و از شکست‌هایت خیلی ناراحت نباش ترفند پایین بخر و بالا بفروش اشتباه است ،بلکه باید بالا خرید و بالاتر فروخت. البته باید برای معامله‌ها یک ارزش زمانی نیز در نظر گرفت و پیش از انجام، زمان بسته شدن معامله را دانست. در بازارهای سرمایه‌گذاری، صبر کردن بیشتر از فکر کردن سودآور است. همه‌ی ما یک اشتباه تکراری داریم، که اغلب ممکن است روند معامله را خوب تشخیص دهیم اما با حجم پول زیاد و زود هنگام وارد معامله شویم. نتیجه‌ی این کار خستگی، نا امیدی و ضرر در معامله است. معامله ما درست بود اما ما اشتباه بازی کردیم.

اکی ماتسوموتو – مدیر عامل بروکر ژاپنی

من معتقدم که بازار ارزهای دیجیتال شبیه بازار مشتقات خواهد شد. اگر پیش بینی‌هایم درست باشد، بازارهای ارز دیجیتال می توانند بخش قابل توجهی از کل حجم معاملات جهانی را شامل شوند.

مارک ریچی - معامله‌گر

اگر حس کنم برای موفقیت در یک معامله باید دست به دعا بردارم، سریعا آن معامله را خواهم بست!

بیل ویلیامز - معامله‌گر

با بازار برقص و شاد باش، بازاری که همواره با حرکات موزون، به بالا و پایین در حال حرکت است باید اعتماد داشت، قدردان آن بود و حتی خیلی بیشتر دوستش داشت

مارک دی - معامله‌گر

ضرر، بخش جدایی ناپذیر از سود است. ضرر دقیقا همان سرمایه‌ا‌ی است که شما باید از دست بدهید تا بقیه‌ی دارایی‌هایتان حفظ شود.

دنیل مارکین - معامله‌گر

در هنگام انجام معاملات اعداد را خیلی جدی نگیرید، جهت و هدف اصلی بازار از هر چیزی مهم‌تر است.

جیسون استیپلتون - معامله‌گر و مربی

هوش، تضمینی برای موفقیت در معاملات نیست. بلکه نظم و ترتیب است که شما را به موفقیت می‌رساند. وقتی از من میپرسند که نقطه‌ی ورود به فلان معامله کجاست؟ در جواب میگم حد ضررت چقدره؟ پیدا کردن یک حد ضرر مناسب برای من از نقطه‌ ورود مهم‌تر است.

کای ونشنگ - سرمایه گذار مطرح

من تا ماه ژانویه امسال، فقط یک بیت کوین داشتم که آن را هم برای فان خریده بودم. اما وقتی آینده بیت کوین و بلاک چین به من ثابت شد، برای خرید و نگهداری ۱۰,۰۰۰ بیت کوین هدف گذاری کردم.

جیمز ریکاردس – اقتصاددان

طلا یک راه عالی برای حفظ ثروت است، اما جابه جایی آن سخت است. نیاز به یک جایگزین است و بیت کوین می‌تواند آن جایگزین باشد. تعجبی نخواهم کرد اگر این اتفاق رخ دهد.

ون تارپ - معامله‌گر و نویسنده

اگر میخواهید از انجام معاملاتتان نتیجه‌ای متفاوت بگیرید، باید کارهایی انجام دهید که قبلا تا به حال انجام نداده‌اید. اگر همان روش‌های قبلی را تکرار کنید، هیچگاه نتیجه‌ای که میخواهید به دست نمی‌آورید.

پیتر لینچ - مدیر صندوق سرمایه‌گذاری

در حرفه‌ی سرمایه‌گذاری، اگر از هر ۱۰ معامله، ۶ معامله‌ی موفق داشته باشید یعنی خوب عمل کرده‌اید. هرگز دنبال این نباشید که از این ۱۰ معامله، حتما ۹ معامله‌ی موفقیت آمیز داشته باشید.

جان تمپلتون - یکی از بزرگترین معامله‌گران تاریخ

بازارهای صعودی در بدبینی متولد می‌شوند، در شک رشد می‌کنند، در خوش‌بینی به اوج خود می‌رسند و در سرخوشی می‌میرند. اگر می‌خواهید نسبت به بقیه‌ی معامله‌گران عملکرد بهتری داشته باشید، باید متفاوت‌تر عمل کنید. در معامله‌گری چهار واژه‌ی خطرناک وجود دارد: این دفعه فرق میکنه

لیندا برادفورد - معامله‌گر

معامله‌گران موفق خودشان را از چشم دیگران دور نگه می‌دارند و به دنبال شهرت نیستند. در بازارهای مالی سرمایه حرف اول را نمیزند بلکه روش معاملاتی و متد شما مهم است. روش کسب سود در اولویت اول و داشتن سرمایه الویت بعدی است پس نگران نباشید که سرمایه ندارید.

جیمی دیمون - مدیر عامل جی پی مورگان

ابتدای ۲۰۱۷ گفتم شما نمی توانید کسب و کاری داشته باشید که افراد از طریق آن به یکباره به سود دست یابند و فکر کنید که آنهایی که اقدام به خرید بیت کوین نموده اند چه افراد هوشمندی هستند. اما در اواخر ۲۰۱۷ حرف های خود را پس گرفتم و همه چیز را به زمان سپردم.

ری دالیو - مدیر صندوق سرمایه‌گذاری

هر تصمیم گیرنده‌ای ممکن است اشتباه کند. اما تفاوت در علت اشتباهات و تکرار کردن آنهاست. در معامله‌گری هایتان همزمان هم دفاعی باشید هم تهاجمی. اگر تهاجمی نباشید، سود را از دست میدهید و اگر دفاعی نباشید، نمیتوانید پولتان را نگه دارید.

اندرو جیکن - معامله‌گر

چرا وقتی هزاران روش برای امتحان کردن پیش رو دارید، بازهم در معاملاتتان همان اشتباه قبلی را تکرار می‌کنید؟ کمی ریسک را تجربه کنید و اشتباهات جدید مرتکب شوید شاید این‌بار روش‌تان اشتباه نبود!

ریچارد دری هاوس - مدیر صندوق سرمایه‌گذاری

معامله‌گری از یک فرد به فرد دیگر منتقل نمیشود بلکه هرکس مجبور است خودش با تلاش و تجربه در طول زمان به دست آورد. آموزش‌هایی که می‌گذرانید فقط به شما کمک میکند، ولی در نهایت زحمت اصلی بر دوش خودتان است.

دوقلوهای وینکلواس – ثروتمندان بیت کوین

ما معتقدیم که بیت کوین یکی از چیزهایی است که طلا را از گردش خارج خواهد کرد.

جردن بلفورت - دلال سهام اسبق آمریکایی

معامله‌گری سخت‌ترین روش برای به دست آوردن پول مفت است.

مارتین شوارتز - معامله‌گری در وال استریت

تجربه به من آموخته است که پس از دریافت یک سود خوب، به عنوان پاداش برای خودم مدتی از بازار دور باشم. درک میکنم که تمایل طبیعی این است که همچنان معامله را ادامه دهیم تا آخر بازی تمام شود. اما طی این سال‌ها متوجه شده‌ام استراحت بین بازی به نفع خودم است.

ویشال مالکان - معامله‌گر و نویسنده

رعایت قوانین در معاملات بسیار شبیه به رژیم غذاییست. فهمیدنش آسان و عمل کردن به آن دشوار می‌باشد.

فلیپ لوو - استاد اقتصاد دانشگاه استرالیا

معامله‌گران در دو نقطه از بازار نظم و قواعد معاملاتی خودشان را نادیده می‌گیرند: یکی در کف بازار یکی در اوج بازار

نیل وینتراپ - معامله‌گر و مربی

طلا یک راه عالی برای حفظ ثروت است، اما جابه جایی آن سخت است. نیاز به یک جایگزین است و بیت کوین می‌تواند آن جایگزین باشد. تعجبی نخواهم کرد اگر این اتفاق رخ دهد.

لری هیت - رییس صندوق پوشش ریسک

من برای معاملات و زندگی شخصی‌ام دو قانون مهم دارم اگر شرط نبندم و ریسک نکنم برنده نمی‌شوم و اگر همه‌ی دارایی‌هایم را ببازم دیگر نمی‌توانم شرط ببندم.

برایان تریسی - سخنران انگیزشی

سود کردن بدون ریسک، تجربه کردن بدون خطر، پاداش گرفتن بدون تلاش مانند این می‌ماند که بدون اینکه متولد شوید انتظار زندگی کردن داشته باشید.

آری کیف - مربی معامله‌گری

بعضی از معامله‌گران، زمانی که به میزان مشخصی از سود میرسند در حفظ نظمی که موفقشان کرده است دچار مشکل می‌شوند

مارک کوک - معامله‌گر

همانطور که برای مهندس یا وکیل شدن نیاز به سال‌ها تحصیل و کسب تجربه است، چرا فکر می‌کنید برای معامله‌گر شدن راه ساده است؟ آن هم وقتی قرار است مستقیما با پول در ارتباط باشید!

هنری لیو - مدیرعامل شرکت YGC

فیس بوک به سرعت رشد کرد اما در مقایسه با بلاک چین مانند ماشینی در برابر یک قطار تندرو است.

اکبر سبحانی - بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت اسفاکس

ویزا که در هر ثانیه هزاران تراکنش انجام میدهد با بیت کوین که در هر ثانیه تنها ۷ تراکنش انجام میدهد، قابل مقایسه نیست. زیرا بیت کوین به عنوان لایه‌ی تسویه‌ی پرداختی عمل می‌کند ولی ویزا نهایتا یک الی دو بار در روز برای تسویه‌ی پرداخت‌ها با بانک‌ها ارتباط برقرار می‌کند.

مایک نووگراتز - تحلیلگر مطرح وال‌استریت

این حقیقت که دیوید سوئنسن (مدیر بخش سرمایه‌گذاری دانشگاه ییل) روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده است، حاوی یک پیام است. بعضی از باهوش‌ترین افراد در دنیای سرمایه‌گذاری آن را به عنوان یک ذخیره ارزش در نظر می‌گیرند. ارزش بازار طلا در حال حاضر بین رقم ۷.۵ تا ۸ تریلیون دلار در نوسان است. بازار ما در حال حاضر صد برابر عقب‌تر از این‌چنین ارزشی است. اما قرار نیست که طی یک یا دو سال آینده، بیت کوین بازاری به همین ارزش پیدا کند. اما در یک بازه بیست ساله چطور؟ امکان وقوع این اتفاق وجود دارد؟ به‌راحتی و به‌راحتی این اتفاق امکان‌پذیر است.

دارن سوتو - یکی از اعضای کنگره آمریکا

ارزهای مجازی و فناوری پایه بلاک چین پتانسیل عمیقی به عنوان محرک در رشد اقتصادی دارند و این دلیلی است که ما می‌خواهیم از پرچم‌دار بودن ایالات متحده در این زمینه مطمئن شویم.

کریس دیکسون - مقام ارشد ای‌بی

شاهد سه دوره از ارزها بوده‌ایم: ارزهای مبتنی بر کالا، ارزهای مبتنی بر سیاست و حالا ارزهای مبتنی بر ریاضی.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

64 دیدگاه
Sadegh.m
Sadegh.m
1 سال قبل

ارزهای دیجیتال مانند گلدان می مانند؛
گلدانهای سفالی که میشکنند
گلدانهای شیشه ای که میشکنند
گلدانهای پلاستیکی که می پوسند
گلدانهای سنگی که سخت میشکنند
باید هدف گذاری کنیم که گلهایمان را در کدام گلدان بکاریم
بعد از کاشت درخت، درختها رشد میکنند..
تازه چند سال بعد از رشد درختها ، درختها میوه میدهند،
باید صبور بود؛
گلدان خوب را انتخاب کردن، درختِ خوب را کاشتن و سیستم مکانیزه آبیاری درختها، می تواند شما را شگفت انگیز کند.

Morteza
Morteza
1 سال قبل

منتظر رشدیم :)

علی زابل
علی زابل
1 سال قبل

من ترجیح میدم پولم برام کار کنه تا اینکه من برای پول کار کنم!

alishtan

مهدی
مهدی
2 سال قبل

عالی

حمیداسلامی
حمیداسلامی
2 سال قبل

سلام ببخشید منظور از استخراج ارز چیه؟

م اسدی
م اسدی
2 سال قبل

پول های فیزیکی {دلار}که اقتصاد جهانی را تحت تاثیر قرار میدهند به ارزهای دیجیتال به چشم بختک مینگرند ولی اینده ازان ارزهای دیجیتال است

م اسدی
م اسدی
2 سال قبل

ارزهای دیجیتال اجتناب ناپزیرند یرای اقتصاد جهانی

مریم غفاری
مریم غفاری
2 سال قبل

بنظر من خواستن توانستن است پس من اگه یه هدف داشته باشم اونم ارز دیجیتال و به ثروتیه که میخوامش
من رشتم بورسه ۱۶ سالمه و میخام وارد ارزدیجیتال بشم
خیلی تاثیر گذار بود توصیه هاتون واسم
مچکرم

مریم غفاری
مریم غفاری
2 سال قبل

بنظر من خواستن توانستن است پس من اگه یه هدف داشته باشم اونم ارز دیجیتال و به ثروتیه که میخوامش
من رشتم بورسه ۱۶ سالمه و میخام وارد ارزدیجیتال بشم
خیلی تاثیر گذار بود توصیه هاتون واسم
مچکرم

جواد امینی
جواد امینی
2 سال قبل

هیچ موفقیتی بدون ترس نیست....تنها کسانی موفق میشوند که با ترسشون(ارز دیجیتال) روبرو بشن