سرمایه‌گذاری در میم کوین‌ها، خیانت به آرمان‌ ارزهای دیجیتال است؟

سرمایه‌گذاری در میم کوین‌ها، خیانت به آرمان‌ ارزهای دیجیتال است؟

در بازار پرشتاب ارزهای دیجیتال، میم کوین‌ها توجه‌ها و انتقادات را به خود جلب کرده‌اند. یکی از مدیران ارشد شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر برجسته اندریسن هوروویتز (a16z)، اخیراً نگرانی‌هایی را در مورد آسیب بالقوه‌ای که این توکن‌ها می‌توانند به اعتبار کلی بازار ارزهای دیجیتال وارد کنند، ابراز کرده است.

آیا میم کوین‌ها فضای ارزهای دیجیتال را تهدید می‌کنند؟

به گزارش بی‌این‌کریپتو (BeInCrypto) ادی لازارین (Eddy Lazzarin)، رئیس بخش فنی شرکت سرمایه‌گذاری اندریسن هوروویتز در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) نگرانی خود را نسبت به پدیده میم کوین‌ها ابراز کرد. لازارین، این پدیده را به یک قمارخانه پرخطر تشبیه کرد و نگرانی خود را در مورد تأثیر آن بر روند پذیرش، دیدگاه‌های نظارتی و فعالیت‌های توسعه‌دهندگان در حوزه ارزهای دیجیتال بیان کرد. لازارین از جامعه خواست تا از دام‌های بالقوه این حوزه آگاه باشند. لازارین بیان کرد:

هر روز شاهد این آسیب هستم.

با وجود داستان‌های گاه و بیگاه موفقیت مالی تعدادی از میم کوین‌ها و افزایش قیمت داگ‌ویف‌هت (WIF) و قیمت بونک (Bonk) که بازدهی خیره‌کننده‌ای به همراه داشته‌اند، لازارین هشدار داد که جذابیت میم کوین‌ها ممکن است باعث غفلت از اهداف بنیادین ارزهای دیجیتال شود. او رویکرد این توکن‌ها در اولویت قراردادن بازاریابی مبتنی بر میم به جای پیشرفت‌های فنی قابل توجه یا کاربردهای اساسی را مورد انتقاد قرار داد.

این دیدگاه از سوی یکی از مدیران ارشد اندریسن هوروویتز، بر بحثی در حال رشد در جامعه ارزهای دیجیتال صحه می‌گذارد. در حالی که برخی از صندوق‌های پوشش ریسک و سرمایه‌گذاران، نوسان بالا و ارزش سرگرمی میم کوین‌ها را پذیرفته‌اند، اما برخی دیگر، نگرانی‌هایی مشابه لازارین دارند. آن‌ها نگرانند که ماهیت پیش‌پاافتاده میم کوین‌ها، قانون‌گذاران را به وضع قوانین سخت‌گیرانه‌تر سوق دهد و این امر، بالقوه می‌تواند مانع نوآوری و رشد در این حوزه شود.

برعکس، بازیگران دیگری در این صنعت مانند جسی والدن (Jesse Walden) از واریانت (Variant)، یک شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر متمرکز بر ارزهای دیجیتال، دیدگاه متفاوتی ارائه می‌دهند. والدن معتقد است که میم کوین‌ها، که عمدتاً نوسان و سرگرمی به ارمغان می‌آورند، شاید به اندازه‌ای که گفته می‌شود مضر نباشند. او همچنین اشاره می‌کند که ماهیت بنیادی باز و بازارمحور فضای ارزهای دیجیتال، به علایق متنوع مشارکت‌کنندگان اجازه می‌دهد تا در این فضا سهیم باشند. والدن این‌گونه بیان کرد:

به نظر من جای بحث زیادی وجود دارد که کدام‌یک آسیب بیشتری می‌زند: الف) پروژه‌هایی که با وعده‌های فناوری پیشگامانه، طرح‌های نقدشوندگی توکن را پنهان می‌کنند، یا ب) میم کوین‌هایی که هیچ چیز جز نوسان و سرگرمی وعده نمی‌دهند.

با وجود این هشدار جدی، لازارین همچنان نسبت به آینده این صنعت خوش‌بین است و امیدوار است که محصولات و پروتکل‌های اساسی ظهور کنند. با این وجود، او هشدار می‌دهد که نادیده گرفتن پیامدهای بالقوه روند میم کوین‌ها می‌تواند بنیان‌گذاران بااستعداد را دلسرد کند و به قانون‌گذاران مهمات لازم برای اجرای مقررات سخت‌گیرانه را بدهد.

در نهایت، کشمکش بین جذابیت زودگذر میم کوین‌ها و جستجو برای راه‌حل‌های نوآورانه و اساسی، روایتی است که سرمایه‌گذاران، توسعه‌دهندگان و قانون‌گذاران همچنان با دقت آن را زیر نظر خواهند داشت.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

5 دیدگاه
کاربر تازه‌وارد
کاربر تازه‌وارد
3 هفته قبل

فقط فقط برید بیبی دوج بخرید BabyDogeCoin

Tames
Tames
4 هفته قبل

فقط و فقط بیت کویین

Tames
Tames
4 هفته قبل

هیچی فارکس نمیشه،این بازار اصلا سرو تهش معلوم نیس هرآن سرمایت به فنا بره،میم کویین های سولانا کلاهبرداری از آب دراومدن،۲۷ میلیون دلار پول خریداران رو‌کشیدن بالا یه آبم روش ارزا رو رها کردن سر ملت کلاه گذاشتن،،باید تحقیق کرد هر ارزی که سازنده اش دموکرات بود طرفدار حزب کثیف دموکرات بازوی سیاسی انگلیس روباه پیر در آمریکا بود اصلا نباید خرید هر ارزی که سازنده اش جمهوری خواه بود و دیدگاهش به ترامپ و میهن پرستان جهان نزدیک بخریمش

شاگرد پیتر برندت
شاگرد پیتر برندت
4 هفته قبل

میم کوین و شت کوین معنیش اینه کشورا جهان سوم هزینه تبلیغات دموکراتا رو اینجوری پرداخت کنن
باور ندارید سولانا مال سم بنکمنه و میم کوینا مال سم بنکمنه بزرگترین حامی دموکراتا
بعد انتخابات امریکا این سناریو تموم میشه تا چهار سال بعد مث چهارسال قبل ک شیبا و دوج و اکیتا و کیشو و سیف مون سیف مارس و.....
جیب جهان سومیا رو زدن الان کجان ؟ زمانی مارکت کپ هر کدومش ده میلیارد دلار بود رویا فروختن و جیب جهان سومیا رو زدن

alireza_01119
alireza_01119
4 هفته قبل

شدیدآ با این دیدگاه موافق هستم بازاری ک میم کوینها و شت کوینها دارن سرمایه های بازار رو جارو میکنن و ارزهای بنیادی دارن بی توجه میشن بازار مالی و سرمایه گذاری نیست ک قمار خونه هستش ،اگر به همین منوال پیش بره و سرمایه سمت شت کوین و میم کوینهای بی در و پیکر و بی هدف سرازیر بشه ته بازار نابودی و تباهی هستش