آیا بیت کوین به روند صعودی خود ادامه می‌دهد؟ منتظر بسته شدن کندل ماهانه باشید!

آیا بیت کوین به روند صعودی خود ادامه می‌دهد؟ منتظر بسته شدن کندل ماهانه باشید!

بازار بیت کوین همچنان در محدوده معاملاتی خود در نوسان است و به نظر می‌رسد نسبت به نزدیک شدن به بسته شدن کندل ماهانه آتی که می‌تواند مسیر چند ماه آینده را برای این ارز دیجیتال پیشرو تعیین کند، بی‌تفاوت است.

بیت کوین در شرایط نقدشوندگی بالا عملکرد بهتری دارد

به گزارش کریپتودیلی (Crypto Daily) محدوده قیمتی بین ۶۰,۰۰۰ تا ۷۰,۰۰۰ دلار از اواسط مارس قیمت بیت کوین را محدود کرده است. به‌نظر می‌رسد بیت کوین بدون توجه به رویدادهای ژئوپلیتیکی جهانی، وخامت اوضاع اقتصادی و موارد مشابه، در یک روند خنثی معامله می‌شود و سرمایه‌گذاران و معامله‌گران از جهت‌گیری نهایی آن مطمئن نیستند.

هر بار که فدرال رزرو ایالات متحده بیانیه‌هایی در مورد احتمال کاهش نرخ بهره صادر می‌کند، داده‌های تورم به گونه‌ای منتشر می‌شوند که نشان می‌دهد فدرال رزرو نرخ‌ها را برای مدت طولانی‌تری در سطح بالا نگه خواهد داشت.

بیت کوین در محیطی با نرخ‌های پایین‌تر و نقدشوندگی بالاتر عملکرد بهتری دارد و درحال‌حاضر، این شرایط حاکم نیست. حداقل فعلا اینطور است. انتشار بعدی داده‌های CPI در ۱۵ مه بسیار جالب خواهد بود.

آیا بیت کوین از الگوی پرچم صعودی خارج خواهد شد؟

نمودار یک روزه بیت کوین

بیت کوین در حالی که منتظر انگیزه و روندی است که آن را به یک سمت سوق دهد، به‌صورت خنثی معامله می‌شود. اگر این روند کاهشی باشد و بیت کوین از کف الگوی پرچم صعودی خود خارج شود و سطح حمایتی ۵۹,۰۰۰ دلار را بشکند، سقوط به سمت ۵۱,۰۰۰ دلار احتمالا حرکت بعدی خواهد بود.

چشم‌انداز بلندمدت برای بیت کوین مثبت به نظر می‌رسد

نمودار ۳ ماهه بیت کوین

با این‌حال، در بازه‌های زمانی بلندمدت است که همه چیز برای بیت کوین شفاف‌تر می‌شود. نمودار ماهانه بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین باید در محدوده ۶۱,۰۰۰ دلار باقی بماند. نمودار دوماهه یک شادو بلند به سمت بالا را نمایش می‌دهد که نشان می‌دهد قیمت در حال کاهش است. نمودار سه‌ماهه که در تصویر فوق مشاهده می‌کنید همه‌چیز را به‌طور واضح نمایش می‌دهد.

ایجاد شادو روبه‌پایین برای تأیید سطح حمایتی قله‌های کندل در سال ۲۰۲۱ باعث شده تا نمودار قیمت بیت کوین بسیار صعودی به‌نظر برسد. تا زمانی که قیمت در دو ماه آینده بالاتر از این سطح باقی بماند، نشان می‌دهد که سه ماه بعدی احتمالا با یک کندل سبز همراه خواهیم بود. همچنین، اندیکاتور استوکستیک آراس‌آی (Stoch RSI) نیز نشانه‌ای از افزایش شتاب برای قیمت بیت کوین می‌دهد.

error in loading comments. please attention