اینفوگرافیک: بیت کوین چقدر برای رشد جا دارد؟

اینفوگرافیک: بیت کوین چقدر برای رشد جا دارد؟

در میان طرفداران بیت کوین و سرمایه‌گذاران همیشه این سوال وجود دارد که بیت کوین و کل بازار ارزهای دیجیتال تا کجا می‌توانند بزرگ شوند؟ آیا بعد از یازده سال صعود مداوم دیگر نباید انتظار رشد زیادی را از بیت کوین داشته باشیم؟ از نظر اقتصادی این بازار در چه جایگاهی قرار دارد؟ بهترین راه برای پاسخ به این سوال مقایسه بازار بیت کوین و ارزهای دیجیتال با بقیه بازارها است که اینفوگرافیک زیر در این کار به شما کمک می‌کند.

اینفوگرافیک: بیت کوین چقدر برای رشد جا دارد؟
جایگاه بازار بیت کوین و ارزهای دیجیتال در میان بزرگان – برای مشاهده سایز کامل روی تصویر کلیک کنید. / طراح: سجاد مقصودی

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، بیت کوین و ارزهای دیجیتال فاصله زیادی با غول‌های فناوری بزرگی همچون اپل، مایکروسافت و … دارند.

طبق گزارشی که به‌تازگی منتشر کردیم، ارزش کل بازار بورس نیویورک که پذیرای خرید و فروش سهام غول‌های بزرگ دنیا است، حدود ۳۰ تریلیون دلار است. اگر بخواهیم بازار بیت کوین را هم ۳۰ تریلیون دلار در نظر بگیریم، ارزش هر واحد از این ارز دیجیتال باید ۱.۵ میلیون دلار باشد، چیزی که اکنون بسیار رویایی به نظر می‌رسد و در جامعه بیت کوین به این نوع پیش‌بینی‌ها «ابر بیت کوین‌سازی» (hyperbitcoinization) می‌گویند. ارزش بازار فعلی بیت کوین تنها به اندازه ارزش یک شرکت متوسط در بازار سهام آمریکا است؛ جایگاهی که شایسته پادشاه ارزهای دیجیتال نیست.

ارزش بازار ارزهای دیجیتال در حال حاضر حتی از مجموع ثروت ۵ نفر از ثروتمندترین افراد دنیا یعنی جف بزوس، بیل گیتس، وارن بافت، برنارد آرنو و کارلوس اسلیم بسیار کمتر است. نکته قابل‌توجه اینجاست که بازار بیت کوین حتی کوچک‌تر از مجموع درآمد ۳۰۰ فیلم برتر تاریخ هالیوود است.

با نگاهی عمیق به اینفوگرافیک فوق و آینده‌ای که کارشناسان برای حوزه ارزهای دیجیتال متصور هستند، می‌توان گفت که در ابتدای یک راه طولانی قرار داریم و این صنعت هنوز جای رشد زیادی را به خود می‌بیند.

ممکن است علاقه مند باشید
error in loading comments. please attention